.:Ana Sayfa:.
 .:Forum:.
 İletişim Formu
 İletişim
 Foto Galeri
 Dernek Üyelik Formu
 
 

admin@vakcalder.org.tr

14 Kasim 2010 21:41:35

Yazar : Şeyhmus ÖZMEN
"   "
   
 
   
 
Makaleyi PaylaşYazı boyutunu büyütmek için       
Yaşamak güçlü olmak değildir her zaman", ağlama derler, ağlama! Ağlayacaksın, ağlamak ki içine sığmayan acıların firarı. Acır işte ve ağrır kalbin, bu ağrıyı kelimelerle anlatmak, göstermek imkansızdır. Ve ne kadar çok ifade etmek istersin, o ağrıyla nasıl başa çıkabildiğini bir sen bir de sen bilirsin sonunda.

            Ne kadar güçlü durursak o kadar zarar verdiğimizin farkında mıyız acaba. Kendimizi ne hızla tükettiğimizin farkındalığı daha çok acıtır. Ve bunlar, zorluklarla başedemeyişimiz, fazlasıyla güçsüz hissetmemiz başkalarına ne kadar hafif gelir; hayatı ciddiye alıyorsun! Değer mi tüm bunlara! Yok canım değmez!

 

            Değer! Değer işte, almışsam üzerime en yorgun halimde onca yükü, o'nun için, diğeri için ve belki de senin için, değer! Kendimi ne hızla tükettiğim umurumda bile olmaz. Belki çok sonra neden bu kadar ciddiye aldım bu hayatı demeyeceğimden eminim. Hayatı hafife almak o'nu, diğerini ve belki seni hafife almak değil mi! Ben alamam; diğerlerini ciddiye alarak yaşamam lazım, diğerleri acıtsa da, en çok ben üzülsem de, hafife alamam hayatı...

           Güçlü durabilmek ve hayat için yapabileceğimden fazlasını yapıyor olmak; bu yük ağırlaşınca, vakitsiz gözyaşları, ardından "güçlü değilsen güçlü durmayacaksın" diye çınlamalar. Ama olmuyor işte; hem ciddiye alacaksın hem güçlü duracaksın.

           Hayat: O, diğeri ve belki de sen.
           Hayat'a herşey değer, değmeli ...

           Sabah uyandığımda ne kadar yorgun hissetsem de içimi ısıtan birşeyler var; dışarıda yağmura aldırmayıp şenlenen kuşun sesi, o belki de iç sesim, zaman zaman benden habersiz dışarıda bir dala konuyor, kim bilir?

 

            O Nedenledir ki Yaşamak Güçlü Olmak Değildir Her Zaman Ama " GÜÇLÜ OLMAK YAŞAMAKTIR"

Makaleyi Paylaş Bu Yazı Toplam 13739 Defa Okunmuştur
 
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Fuat AKARSU
Bilal USLU
Şeyhmus ÖZMEN


 Fuat AKARSU
  Tasarım ve Dizayn : Bilal USLU & Şeyhmus ÖZMEN
Copyright © 2006 - 2017  
© Hay&NS web katalogları
Bu site en iyi 1024x768 ve 1280x800 çözünürlülükte izlenir.
Sayfa Yüklenme : 1550 Saniye